Gdy komputer nie działa

Kiedy twój sprzęt do gier i internetu przestaje działać. Czujesz jak by brakowało Ci czegoś ważnego w Twoim życiu. To pierwszy objaw że komputer Cię uzależnił. Myślisz naprawa potrwa pewnie kilka tygodni.

Rozglądasz się który serwis zrobi to najszybciej. Bez gier i internetu nie masz co ze sobą zrobić. Miotasz się po domu jak wieloryb wyrzucony na brzeg. Czemu komputer aż tak nas uzależnia.

Dzieje się tak z powodu różnorodności rzeczy jakie możemy robić w sieci. Grając możemy wcielić się w role superbohatera którym w realu nigdy nie będziemy. Sieć natomiast daje nam całkowitą anonimowość.

Czego byśmy o sobie nie napisali praktycznie nie ma możliwości żeby to sprawdzić. Więc nie ma czemu się dziwić że dwudziesty pierwszy wiek przez naukowców został nazwany wiekiem internetu. Komputer stał się praktycznie nieodzownym elementem życia ludzi którzy nie przekroczyli czterdziestki. Stajemy się uzależnieni od życia w wirtualnym świecie. Jest to bardzo niepokojącym symptomem. Zastanówmy się gdzie ten nasz świat zmierza.