Mikrofony i ekrany projekcyjne

Aby przesyłać własny głos poprzez internet potrzebne są mikrofony. Te niewielkie, sprytne urządzenia występują ostatnimi czasy jako dodatek do innych akcesoriów komputerowych: słuchawek, czy nawet monitorów.

Mikrofony wbudowane np. w słuchawki nie dość, że znacznie zmniejszają ilość kabli plączących się przy biurku, to jeszcze oszczędzają pieniądze, które musielibyśmy wydać na kupno obydwu urządzeń osobno.

Coraz częściej mikrofony instalowane są również w monitorach, oraz komputerach przenośnych. Choć w tym pierwszym wypadku nie jest to stała praktyka, to w drugim bardzo trudno obecnie znaleźć jakikolwiek laptop bez wbudowanego mikrofonu.

Ich pojawienie się w ogólnej sprzedaży sprawiło, że wiele osób zaczęło nagrywać swój głos, uczestniczyć w rozmowach przez internet, a także tworzyć tzw. podcasty.

Moda na projektory zatacza coraz szersze kręgi. Nic więc dziwnego, że wraz z tymi urządzeniami swoje pięć minut mają również ekrany projekcyjne. Urządzenia te są przystosowane do wyświetlania obrazów rzucanych przez projektor. Posiadają płaską, idealnie białą powierzchnię, która daje najlepszą możliwą jakość obrazu.

Ekrany projekcyjne mają różne kształty i korzystają z licznych technologii. Istnieją zarówno modele stojące na specjalnych stelażach, jak i takie, które możemy podwiesić pod sufitem, lub na ścianie. Ekrany projekcyjne wyposażone są również w specjalny system rozsuwający materiał. W zależności od modelu jest to system elektryczny (sterowany np. pilotem), lub mechaniczny, który bardzo przypomina mechanizm stosowany np. w dobrze nam znanych roletach.